Rukovodilac/teljka Službe za informacione-komunikacione tehnologije

Podgorica, Crna Gora 30. mart 2024.

Agencija za elektronske medije

Agencija za elektronske medije raspisuje oglas za radno mjesto:

Broj izvršilaca: 1
Mjesto rada: Podgorica

Odgovornosti i zaduženja:
  • Koordinira radom službe;
  • Predlaže unaprjeđenje organizacije rada;
  • Planira i raspoređuje poslove i zadatke i vrši najsloženije poslove iz djelokruga Službe;
  • Stara se o neometanom radu kompjuterske mreže kao i informacione, komunikacione, zaštitne i druge tehničko – elektronske  opreme;
  • Priprema saglasnost na predlog plana raspodjele radio frekvencija, u dijelu koji se odnosi na zemaljsku radio-difuziju;
  • Priprema predlog stručne osnove za metodologiju utvrđivanja veličine zone pokrivanja, atraktivnosti područja unutar zone pokrivanja platforme za emitovanje, za potrebe utvrđivanja visine godišnje naknade pružalaca AVM usluga;
  • Priprema stručne osnove za utvrđivanje tehničkih, kadrovskih i prostornih uslova za obavljanje AVM usluga, sa posebnim osvrtom na tehnički aspekt;
  • Priprema stručne osnove za utvrđivanje radio-frekvencija koje su predmet javnog konkursa za  dodjelu prava na pružanje AVM usluga;
  • Vrši druge poslove po nalogu pretpostavljenog;
  • VII1 nivo kvalifikacije obrazovanja.
Uslovi:
  • VSS – fakultet iz oblasti tehničko-tehnoloških nauka-elektrotehnika, telekomunikacije ili računari (VII1 nivo kvalifikacija - stepen visokog obrazovanja Specijalista (240 CSPK));
  • Najmanje 4 (četiri) godine radnog iskustva na poslovima u VII-1 stepenu kvalifikacije;
  • Engleski jezik konverzacijski nivo;
  • Poznavanje rada na računaru (Word, Excel);
  • Posjedovanje odličnih vještina pisane i verbalne komunikacije;
  • Uvjerenje o opštoj zdravstvenoj sposobnosti.

Probni rad je tri mjeseca.

Kandidat/kandidatkinja treba da dostavi profesionalnu biografiju, dokaze o ispunjenosti navedenih uslova (originale ili ovjerene kopije dokumenata) na adresu: Agencija za elektronske medije, Bulevar Svetog Petra Cetinjskog 9, 81000 Podgorica ili putem e-mail-a: aem@aemcg.org.
Prijave se podnose na crnogorskom jeziku ili na drugom jeziku u službenoj upotrebi u Crnoj Gori.