Oglasi za posao

F&B Menadžer / F&B Manager

Petrovac, Crna Gora 26. avgust 2022.

Hotel AMI Budva Petrovac - Ljetopis Stars d.o.o.

Opis poslova:
  • vodi cjelokupno restoransko i kuhinjsko poslovanje – nabavlja robu, formira normative, planira menije, analizira prodaju te kontroliše  troškove;
  • vodi dnevne, sedmične i mjesečne evidencije utroška robe i materijala u kuhinji, restoranima i mini-baru;
  • organizuje MICE događaje- bankete, koktele, seminare, promocije i svadbe;
  • pozicija podrazumijeva i upravljanje strateškim operacijama F&B sektora, planiranje i postavljanje operativnih ciljeva;
  • koordinira i kontroliše sve operativne funkcije odjeljenja restorana i kuhinje, kontrolu kvaliteta usluge i standarda;
  • prati konkurentnost u oblasti, trendove i poznavanje promotivnih aktivnosti;
  • pravi periodične izvještaje o radu odjeljenja;
  • vrši obuku i treninge zaposlenih;
  • vrši planiranje rada u odjeljenju kojim rukovodi prema dnevnom, nedeljnom i mjesečnom planu, planira godišnje odmore, korišćenje slobodnih dana i dana bolovanja za osoblje odjeljenja I odgovoran je za tačnost vođenja evidencije o prisustvu i odsustvu radnika;
  • stara se o ljubaznosti i uslužnosti osoblja, sigurnosti gostiju, ispunjavanju njihovih posebnih zahtjeva kao i o rješavanju pritužbi;
  • odlično poznaje sve artikle iz jelovnika, vinske i bar liste;
  • prati i primjenjuje normative utroška robe i materijala u kuhinji i odgovoran je za sva nenamjenska i prekomjerna trošenja robe i materijala;
  • odgovoran je za tačnost evidentiranja ostvarenog prometa preko poreskih kasa;
  • odgovoran je za zakonitost rada i poslovanja hotela iz djelokruga rada odjeljenja restorana, mini-bara i kuhinje;
  • sprovodi kontrolu svih radnih procesa u odjeljenju hrane i pića i odgovoran je za poštovanje hotelskih standarda i zakonskih propisa;
  • odgovoran je za održavanje visokog standarda higijene u odjeljenju kojim rukovodi;
  • vrši kontrolu vršenja nabavki i isporuka robe i materijala i odgovoran je za konstantnost ostvarivanja optimalnih zaliha robe i materijala i za postizanje što nižih cijena, boljeg kvaliteta i boljih uslova plaćanja;
  • odgovoran je za tačnost dostave podataka državnim organima, poslovnim partnerima, finansijskom odjeljenju i svim licima kojim vrši dostavu podataka;
  • obavlja i druge poslove po ukazanoj potrebi.
Uslovi:
  • VII ili VI stepen stručne spreme ekonomskog ili turističko- ugostiteljskog smjera;
  • minimum 3 godine radnog iskustva na poziciji menadžera u hotelima kategorije četiri i pet zvjezdica;
  • poznavanje rada na računaru;
  • znanje engleskog jezika, poželjno je znanje još jednog stranog jezika;
  • sposobost rukovođenja, profesionalnost i kreditivnost u radu;
  • otvorenost za inovacije i sklonost timskom radu;
  • odlične organizacione, komunikacione i prezentacione sposobnosti.
Svi zainteresovani kandidati mogu poslati na CV na adresu: hr@amihotel.me

Poslovi iz iste kategorije

  Kuvar/Pizza majstor

  Sobar/ica

  Konobar (m/ž)