Oglasi za posao

Menadžer finansija i računovodstva (m/Ž)

Podgorica, Crna Gora 30. jun 2024.

EURO PETROL CG DOO

Kompanija „EURO PETROL CG“DOO Podgorica,  objavljuje oglas za poziciju:

MENADŽER/KA ZA FINANSIJE I RAČUNOVODSTVO
Mjesto rada: Podgorica

Opis posla:
Naša renomirana naftna kompanija traži iskusnog i dinamičnog Menadžera za finansije koji će se pridružiti našem timu. Idealni kandidat će biti odgovoran za strateško planiranje, analizu finansijskih rezultata, upravljanje rizicima i optimizaciju finansijskih operacija. Ako ste strastveni u finansijama, posvećeni izvrsnosti i želite raditi u zdravom i dinamičnom okruženju, prijavite se da postanete dio našeg tima.

Uslovi:
  • Univerzitetska diploma iz oblasti ekonomije ili finansija,
  • Obavezno prethodno radno iskustvo na istim i sličnim poslovima u maloprodajnim lancima, poželjno lancima benzinskih pumpi, od najmanje pet godina.
  • Iskustvo u korišćenju računovodstvenih softvera.
  • Iskustvo sa elektronskim platnim prometom (e-banking).
  • Poznavanje domaćih i međunarodnih zakonskih i drugih propisa o finansijsko- knjigovodstvenom poslovanju i poreskih propisa,
  • Poželjno posjedovanje sertifikata “Ovlašćeni računovođa”,
  • Odlično poznavanje MSFI,
  • Znanje engleskog jezika, pisano i govorno,
  • Analitičke vještine i sposobnost izvještavanja,
  • Znanje i iskustvo u pripremi finansijskih izvještaja (bilans stanja, bilans uspeha, novčani tokovi) i budžetiranju.
Ključne odgovornosti:
  • Razvijanje i implementacija finansijske strategije u skladu sa ciljevima Kompanije,
  • Upravljanje procesima budžetiranja, prognoziranja i izvještavanja,
  • Analiza finansijskih izvještaja i preporučivanje mjera za unaprijeđenje poslovno finansijski performansi,
  • Upravljanje rizicima i osiguravanje usklađenosti sa relevantnim zakonima i propisima,
  • Saradnja sa drugim sektorima u kompaniji radi optimizacije poslovnih procesa,
  • Održavanje odnosa sa investitorima, bankama i drugim finansijskim institucijama,
  • Praćenje tržišnih trendova i identifikacija prilika za finansijski rast i razvoj.
Lične karakteristike:
  • Dobre analitičke sposobnosti,
  • Precizna i organizovana osoba, sposobna da uredno vodi svu potrebnu evidenciju,
  • Ažurnost, poštovanje rokova, sistematičnost i odgovornost,
  • Dobra organizacija vremena i sposobnost upravljanja različitim obavezama u kratkim rokovima,
  • Spremnost za rad u timu,
  • Inicijativnost,
  • Ciljna orijentisanost, proaktivnost.
Nudimo:
  • Konkurentnu platu i paket beneficija,
  • Mogućnost profesionalnog usavršavanja i napredovanja,
  • Dinamično radno okruženje sa mogućnostima za lični i profesionalni razvoj,
  • Rad u timu izuzetnih stručnjaka iz industrije,
  • Probni rad u trajanju od 3 mjeseca.

Kako se prijaviti:
Ako ispunjavate navedene kriterijume i zainteresovani ste za ovu poziciju, molimo vas da pošaljete
svoj CV i motivaciono pismo na našu email adresu: hr@europetrol.me do 30.06.2024.
Biće kontaktirani samo kandidati koji uđu u uži izbor.

Pridružite se našem timu i doprinesite našem uspjehu kroz svoju stručnost i posvećenost!