Oglasi za posao

Istraživač/ica

Podgorica, Crna Gora 25. oktobar 2024.

Organizacija KOD

Organizacija KOD raspisuje konkurs za poziciju

Opis posla:
Kao dio našeg tima, istraživač/ica će biti odgovoran/na za istraživanje slučajeva korupcije odnosno zlupotrebe položaja u javnoj administraciji, Skupštini i sudstvu, kao i za prikupljanje i analizu relevantnih podataka i izradu izvještaja. Rad na ovoj poziciji zahtijeva kritičko razmišljanje, temeljan pristup, te sposobnost nepristrasnog sagledavanja složenih slučajeva koji uključuju zloupotrebu položaja i javnih resursa.

Ključne odgovornosti:

  • Istraživanje i analiza slučajeva korupcije na lokalnom i nacionalnom nivou
  • Prikupljanje i obrada podataka iz različitih izvora (dokumentacija, zahtjevi za slobodan pristup informacijama, intervjui, itd.)
  • Priprema izvještaja i studija slučaja o utvrđenim nalazima
  • Saradnja sa internim i eksternim stručnjacima i članovima tima
  • Praćenje relevantnih pravnih i političkih promjena koje utiču na borbu protiv korupcije

Uslovi za prijavu:

  • Diplomirani/a pravnik/ica, novinar/ka, politikolog/škinja ili stručnjak/inja iz srodnih društvenih nauka (master je prednost)
  • Iskustvo u istraživanju, analizi podataka ili radu na pitanjima korupcije, slobodnom pristupu informacijama, transparentnosti rada državnih organa, reformi javne administracije
  • Izražene vještine analitičkog mišljenja, temeljitosti i pisanja
  • Poznavanje zakonodavnog okvira za borbu protiv korupcije i javnih politika je prednost

Šta nudimo:

  • Rad u dinamičnoj i posvećenoj organizaciji koja aktivno radi na ključnim društvenim pitanjima
  • Mogućnost profesionalnog usavršavanja i učenja kroz rad na aktuelnim istraživačkim temama
  • Fleksibilno radno vrijeme (po dogovoru)

Kako se prijaviti: Molimo vas da pošaljete svoj CV i motivaciono pismo na kancelarija@kod.org.me.